Ga naar hoofdinhoud

Provimi lanceert nieuwe prestarter

Provimi, onderdeel van Cargill’s Animal Nutrition Business, laat boeren in België en Nederland hun nieuwe product Neopigg Go! testen. Dit is een nieuwe biggen prestarter in het assortiment van Provimi en gericht op maximale voeropname.

Neopigg Go!

De Neopigg Go! is gericht op maximale voeropname zowel vóór spenen als de eerste dagen ná spenen. Op deze manier hebben de biggen, naast de zeugenmelk, extra nutriënten beschikbaar om uiteindelijk zwaarder gespeend en afgeleverd te worden. Neopigg Go! verkleint de speendip waardoor gezondheidsproblemen en het medicijngebruik gereduceerd kunnen worden.

Het voeren van een prestarter vóór spenen bevordert daarnaast de productie van amylase door biggen. Dit zorgt ervoor dat biggen na spenen gemakkelijker zetmeel kunnen omzetten in suikers, waardoor de omschakeling van zeugenmelk naar een zetmeelrijk gemakkelijker zal verlopen, aldus Provimi.

Kenmerken van Neopigg Go!

– Hoge opname én minder kans op diarree, door de combinatie van specifiek geselecteerde grondstoffen

– 2 mm pellet voor maximale opname

– Geen bloedplasma

Testteam

Varkenshouders kunnen zich inschrijven om geselecteerd te worden voor het testteam dat Neopigg Go! gratis mag proberen. In totaal geeft Provimi iedere varkenshouders uit het testteam gratis 1000 kg prestarter. Ervaringen en testresultaten zullen gedurende de hele campagne gedeeld worden. Vanaf 7 januari 2014 kunnen varkenshouders zich inschrijven. De inschrijftermijn sluit op 21 februari 2014. Op de Landbouwdagen Intensieve Veehouderij in Venray is de officiële productlancering van Neopigg Go! en maakt Provimi het testteam bekend.

Trend

De afgelopen jaren is er op zeugenbedrijven een toename van het aantal levend geboren en gespeende biggen waar te nemen. Het grotere aantal biggen in de baarmoeder van de zeug, bij gelijkblijvend nutriëntenaanbod, leidt echter in veel gevallen tot biggen met een lager geboortegewicht.

Er is een directe relatie tussen het geboortegewicht en het speengewicht van de big. Biggen die lichter worden geboren groeien langzamer en zijn bij afleveren ook lichter. Jaap Verstijnen, Technology Application Specialist Swine bij Provimi, stelt dat 0,7 kg verschil bij geboorte van de big uiteindelijk resulteert in 4,9 kg verschil bij afleveren. Deze cijfers komen naar voren uit eigen onderzoek uitgevoerd op het Cargill Animal Nutrition Innovation Centre in Velddriel. “Het geboortegewicht van de big is uiteraard niet te beïnvloeden door de inzet van een prestarter, maar kan wél bijdragen in een zwaarder speengewicht, een betere doorstart na spenen en een zwaarder speengewicht bij afleveren”, aldus Verstijnen.

Campagne

Via de campagnewebsite www.neopigg-go.nl worden de ervaringen en testresultaten van het testteam gedeeld. Varkenshouders kunnen zich tot uiterlijk vrijdag 21 februari 2014 inschrijven via www.neopigg-go.nl/inschrijven.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie