DSM heeft de resultaten over 2014 bekendgemaakt. Het netto-resultaat in het vierde kwartaal was negatief door een flinke afboeking op caprolactam, een grondstof voor plastic en nylon. Bij dit bedrijfsonderdeel, dat DSM van de hand wil doen, werd 186 miljoen euro afgeschreven. Dat was de voornaamste oorzaak van een nettoverlies van 107 miljoen euro in het laatste kwartaal.
Jaaromzet
Het bedrijf rapporteert voor dit jaar een omzet van 9,2 miljard euro, een stijging van 4 procent ten opzichte van 2013. In lijn met de marktverwachtingen, kwam de EBITDA uit op 1,2 miljard euro. In het vierde kwartaal van 2014 kwam de EBITDA uit op 288 miljoen euro, vergeleken met 297 miljoen in het vierde kwartaal in 2013.
Geen gemakkelijk jaar
Feike Sijbesma, CEO/voorzitter van de DSM Managing Board: “DSM genereerde een organische groei van 3 procent en leverde een relatief solide EBITDA met een goede kasstroom uit operationele activiteiten. Dit is bereikt ondanks het feit dat 2014 geen gemakkelijk jaar voor ons was, met aanzienlijke negatieve wisselkoerseffecten en moeilijke marktomstandigheden.”
Animal Nutrition & Health
De omzet van de afdeling Animal Nutrition & Health bedroeg in het vierde kwartaal van 2014 672 miljoen euro, 60 miljoen meer dan in 2013. De verkoop steeg met 7 procent, met sterke resultaten voor bijna alle ingrediënten en premixen. Tortuga ontwikkelt zich goed en het een sterk kwartaal.