De onderzoeksinstituten Wageningen Centre for Development Innovation en Wageningen Economic Research gaan vanaf 1 januari 2025 samen verder als één instituut met een nieuwe naam: Wageningen Social & Economic Research.
Het nieuwe instituut maakt – net als de beide huidige instituten – deel uit van de WUR Social Sciences Group.
Prof. dr. Joost de Laat is sinds 1 oktober 2024 algemeen directeur van de groep. “Er zijn grote sociale en economische uitdagingen op het vlak van landbouw en voedsel in Nederland, Europa en wereldwijd”, zegt hij op de website van WUR.
Met deze krachtenbundeling krijgt Wageningen University & Research (WUR) een instituut dat bij uitstek over de kennis en expertise beschikt om samen met onze partners een positieve bijdrage te leveren aan die uitdagingen.”
Missie
De missie van Wageningen Social & Economic Research is om met wetenschappelijke kennis bij te dragen aan eerlijke en duurzame landbouw- en voedselsystemen. Dat betekent dat er binnen de grenzen van de planeet voldoende en gezond voedsel voor iedereen beschikbaar is, bij een eerlijk inkomen voor producenten.
Partners
Het instituut werkt samen met een brede waaier aan partners. Binnen WUR zijn dat de andere Wageningen Research-instituten en leerstoelgroepen. Externe partners zijn onder meer overheden, (voedsel)producenten, ketenpartijen en maatschappelijke organisaties.
Wageningen Social & Economic Research (meer dan 400 medewerkers) combineert diepgaande kennis van de landbouwpraktijk en voedselsystemen met expertise op het vlak van data, economische modellen, gedragseconomie, beleidsinstrumenten, systeemverandering en multi-stakeholderprocessen.
Dagelijkse leiding
De dagelijkse leiding van Wageningen Social & Economic Research ligt straks in handen van 3 instituutsmanagers. Een van hen is ir. Olaf Hietbrink, nu Business Unit Manager van Wageningen Economic Research. De beide andere zullen naar verwachting later dit najaar worden benoemd.