Ga naar hoofdinhoud

GMP+ erkenning voor zoetwateralgen

Kelstein Greencircle uit Hallum heeft − als eerste algenboerderij van Noord Nederland − een GMP+ erkenning ontvangen. De GMP+ certificering houdt in dat de zoetwateralgen mogen worden gebruikt als veevoedermiddel. Het algenkweek proces en het proces voor bewerking van de algen tot veevoedermiddel zijn ontwikkeld in samenwerking met Algae Food en Fuel.

Algen toegestaan als veevoermiddel

Sinds september 2010 staan algen op de lijst van toegestane veevoedermiddelen van de Europese unie. Zoetwateralgen zijn geschikt voor veevoedertoepassingen. Met een hoog gehalte aan essentiële stoffen vormen zij een natuurlijke aanvulling op het rantsoen van landbouwhuisdieren. Algen bevatten hoge gehalten vitaminen en organisch gebonden mineralen. De natuurlijk gedroogde algen vormen beschermende capsules die de gevoelige vitaminen en mineralen perfect conserveren voor gebruik in veevoeder.

Algenliksteen

Het eerste product in de veevoederlijn van Kelstein Greencircle is een algenliksteen. De unieke algenliksteen met zijn verhoogde concentratie van opneembare vitaminen en mineralen draagt bij aan het welzijn van vee en de ontwikkeling van een duurzamere veehouderij, volgens Kelstein. Daarnaast zijn de zoetwateralgen op duurzame wijze lokaal geproduceerd. Zowel de restwarmte als de CO2-uitstoot van de biogasinstallatie van Kelstein Greencircle, worden in het unieke algenkweekproces gebruikt om 365 dagen per jaar algen te kweken.

2 reacties op “GMP+ erkenning voor zoetwateralgen

  • goedendag,
    zijn deze algen ook geschikt voor paarden voor de toevoer van zuurstof aan de spieren?
    En is het ook als poeder verkrijgbaar?
    ik hoop wat van u te horen.
    mvg
    Kim

    1. Greencircle

      Hallo Kim,

      Excuus voor de late reactie, per toeval zie ik nu op deze site. We hebben in ons productassortiment Greencircle Musclepower welke voor 100% uit gedroogde zoetwateralgen bestaat. Dit zijn kleine korreltjes algen zonder toevoegmiddelen en worden al door diverse klanten met goede resultaten gebruikt in de paardensport. Mocht u geïnteresseerd zijn kunt u contact opnemen via info@greencirclefarming.com

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie