Ga naar hoofdinhoud

Bonda levert eerste aardappelpersvezels nieuwe campagne

Foto: Bonda

Melkveebedrijf Mts Liebrecht in Rossum (Gld) heeft de eerste vracht aardappelpersvezels van de nieuwe campagne door Bonda geleverd gekregen. De adviesprijs is door leverancier Avebe vastgesteld op € 45,- per ton.

Aantrekkelijk product

Aardappelpersvezels komen bij Avebe bij de verwerking van zetmeelaardappelen vrij. Het product heeft een hoge energiewaarde, goede verteerbaarheid en gunstig effect op het melkeiwitgehalte. Bovendien draagt het door het lage fosfaat- en stikstofgehalte positief bij aan de KringloopWijzer en de BEX. Dat maakt het product aantrekkelijk voor veehouders die rekening houden met de beperkingen op mineralenuitstoot. Bijkomend voordeel is dat door het gebruik van aardappelpersvezels het ureumgehalte effectief kan worden gedrukt.

Smakelijkheid en voedingswaarde

Aardappelpersvezels is een smakelijk product dat door de plakkerige textuur selectie aan het voerhek vermindert. Iets wat vooral in gemengde rantsoenen voordelig is. Minder selectie bevordert de opname van het complete rantsoen en daarmee de algehele gezondheid en productiviteit van het vee. Verder zijn aardappelpersvezels rijk aan goed verteerbare celwandkoolhydraten en zetmeel.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie