Evenement

Workshop WKK op biogas

Algemene informatie

Datum
dinsdag 31 januari 2012
Aanvangstijd
09:30
Eindtijd
15:00
Locatie
Apeldoorn
Meer informatie
www.biowkk.eu

Op 31 januari organiseert de projectgroep biomassa & wkk in Apeldoorn een dag over biogas. Er zijn sprekers uit Nederland, België, Duitsland en Denemarken om de laatste ontwikkelingen toe te lichten. ‘s Ochtends wordt de voortgang bij gasmotoren en de naschakeling van ORC behandeld om tot maximaal elektrisch rendement te komen. ‘s Middags zullen sprekers van HeatMatrix en SEG Energy aangeven hoe een totaalrendement van 100 procent kan worden benaderd met kunststof condensors en met een absorptiewarmtepomp. De combi van WKK en absorptiewarmtepomp is al gerealiseerd in het Deense Bjerringbro. De praktijkervaringen worden gepresenteerd door Lars Toft Hansen.

‘s Middags wordt een bezoek gebracht aan een ORC van Tri-O-Gen. Deze staat bij de Veluwse Afvalrecycling, de VAR. De GFT-vergistingsinstallatie van de VAR is sinds een jaar uitgebreid met deze ORC waarmee het elektrisch rendement nog extra wordt verbeterd. Achter twee Jenbacher gasmotoren staat een Tri-O-Gen module die ca. 160 kWe produceert.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>